top of page

עיצוב פנים דירות

Updated: Jun 16, 2023

עיצוב דירה הוא תהליך של שאילת שאלות, חקירה והבנה של הדברים שחשובים לנו בכמה היבטים: תפיסת העולם שלנו, הערכים לפיהם אנו חיים, האמונות שלנו, הצרכים שלנו בשגרה ובחיי היום-יום, ההעדפות האסתטיות שלנו, אורח החיים שאנו מנהלים וגם החלומות והמשאלות שלנו. כאשר מכנסים את כל אלה לכדי חזון של תפיסה עיצובית, שעל פיה אנו קובעים כיצד תיראה הדירה שאנו חיים בה, התוצאה הסופית היא דירה שגורמת לנו סיפוק, הנאה, זרימת תנועה חלקה וביצוע קל יותר של פעולות שגרתיות. כל אלה הופכים דירה סתמית לבית, שנעים לשהות בו וכיף לחזור אליו בסופו של יום גדוש בפעילויות ועיסוקים.

יש אנשים שבורכו בכישרון טבעי להפוך את החזון למציאות, לראות חלל ולדמיין בקלות את האפשרויות הגלומות בו, ולחבר יחדיו חומרים, מרקמים וצבעים לכדי מארג שלם שעושה נעים בעין וטוב בלב. אך לא מעט אנשים אינם יודעים כיצד לגשת למשימת עיצוב הבית, מתקשים לתרגם את הרצונות וההעדפות שלהם לשפה עיצובית וחוששים לבצע בחירות שלא יעמדו במבחן המציאות. כאן, נכנסת לתמונה מעצבת הפנים, כזו שמתמחה בחללים למגורים, עיצוב דירות, ובעיקר – בתרגום המאפיינים הייחודיים של אנשים שונים, לאותה שפה שמדברת במונחים של קווי מתאר, אור, אוויר, צבע וסגנון.מהו סוד הקסם של דירות מעוצבות?

אין מי שלא חווה את הרגע שבו הוא נכנס לביתו של אדם אחר ונפעם מההרגשה שהתעוררה בו. יש בתים, שגורמים לנו נחת, רוגע, סקרנות לגלות את שאר החדרים ורצון להישאר ולהתרווח. כשאנו נתקלים בבית כזה, קל לנו לדמיין את עצמנו חיים בו, מארחים בו אנשים אהובים, מבשלים ארוחה טובה, רובצים על הספה לצפות בסרט, או נהנים מכוס יין על המרפסת. איך זה קורה? ומדוע דווקא בית מסוים מעורר בנו את כל אלה, בעוד שבית אחר לא עושה זאת ולפעמים – גורם דווקא לתחושה לא נעימה? התשובה היא - החיבור. כאשר דירה משקפת את מי שאנחנו, את המהות הפנימית שלנו, ונאמנה לנטיות הטבעיות שלנו, היא הופכת למעין שלוחה שלנו, שאנו חשים בה בנוח בטבעיות, ללא צרימה ומבלי להתאמץ. היא משרתת בקלות את כל הצרכים שלנו מבחינה תפקודית, ערכית, ויזואלית ואסתטית. לדוגמא, אדם (או משפחה) שדוגל בפשטות, מינימליזם וקרבה לטבע, וגם אוהב לארח אנשים, לבשל בעצמו את כל ארוחותיו ולקרוא הרבה, ירגיש כמו דג במים בדירה שמעוצבת בחומרים טבעיים כגון עץ, קרמיקה, חרס, ברזל ומוצרי טקסטיל עשויים כותנה, צמר ופשתן. הוא ייהנה יותר מדירה עם מעט רהיטים וחפצים, הרבה אוויר ואור טבעי, מטבח גדול ומאובזר היטב, חלל מרווח שיכיל שולחן אוכל שסביבו ניתן להושיב מספר רב של אנשים ופינה אחרת עם ספריה גדולה. סביר להניח, שהוא יעדיף קישוטים טבעיים על פני מלאכותיים (צמחים בעציצים יפים למשל) וחפצים שמשלבים שימושיות עם אסתטיקה, כגון כלי אוכל והגשה יפים שנראים נהדר גם בתצוגה על המדף במטבח, וגם על שולחן האוכל.


היתרון בייעוץ של מעצבת פנים מקצועית

כיצד מעצבת פנים מקצועית מצליחה לעצב דירות של אנשים בעלי צרכים והעדפות שונות? וכיצד היא מצליחה לעצב דירות מרהיבות, שמתאימות בדיוק לחזון הלקוח, גם כאשר טעמה האישי שונה מזה של הלקוח שלה?

היא עושה זאת באמצעות הידע הרב שיש לה על סגנונות עיצוב, על מגוון החומרים והטכנולוגיות שקיימים בתחום העיצוב והבנייה, על שימוש בכלים שונים ליצירת פרופורציות ולהשגת איזון בין חלל לחומר, על שילוב נכון בין צבעים, דפוסים ומרקמים, על בחירה חכמה שלהם בהתאם לצורת ולגודל הדירה, ועוד. כל הידע הזה נרכש במהלך לימודים ממושכים המשלבים תיאוריה והתנסות מעשית ולאחר מכן, ממשיך להיבנות תוך כדי עבודה מעשית על פרויקטים מגוונים עם לקוחות שונים. בסיס הידע הרחב מאפשר למעצבת לתרגם את רצונותיהם והעדפותיהם של לקוחותיה לשפה עיצובית. כדי שהתרגום ייצג את הלקוח בצורה הטובה ביותר, המעצבת מנהלת עמו דו-שיח, במהלכו היא לומדת להכיר לעומק את ערכיו, אורח חייו, סגנונו ונטיות לבו.


האמנות של עיצוב דירות לדוגמא

לאור כל מה שנאמר כאן עד כה, דירות מעוצבות לדוגמא הן אתגר עיצובי, שבו על מעצבת הפנים ליצור דירה, ש"תדבר" אל קהל יעד רחב מאד ולא תכוון רק אל אדם ספציפי. מטרתה של דירה לדוגמא היא לעורר בכמה שיותר מבקרים את אותה הרגשה פנימית שתוארה קודם, של הבית הנכון והמדויק עבורם, שהם נהנים לדמיין את עצמם חיים בו. זה נכון גם לדירה לדוגמא של קבלן וגם למשל, למי שמעוניין להשכיר או למכור את דירתו ורוצה להציג אותה על הצד הטוב ביותר בפני קונים או שוכרים פוטנציאליים.

עיצוב מוצלח של דירה לדוגמא הוא הליכה על קו דק ומבוסס על שמירה על איזון, מבלי להכתיב אמירה סגנונית חזקה ומובהקת מדי, שתקלע לטעמם של מעטים בלבד. תפקידה של מעצבת הפנים הוא להדגיש את יתרונותיה של הדירה, להפנות זרקור אל מאפיינים שיש להם ביקוש גדול אצל רוב האנשים, כמו אור טבעי, זרימת אוויר טובה, מרווחים נדיבים המאפשרים תנועה קלה בין האזורים והפינות השונות בחלל, המחשה כיצד הדירה יכולה להכיל בנוחות פינת עבודה, פינת אוכל, פינת משפחה או משחקים, וגם קריצה עיצובית שמדגימה את הפוטנציאל הגלום בדירה, לאחר שדייריה ילבישו אותה לפי טעמם.


שמי יעל אללוף, מעצבת פנים ובעלת סטודיו לעיצוב. אם אתם מעוניינים לעצב דירה שתמגנט אליה לקוחות פוטנציאליים ולמצב אותה גבוה מעל לנכסים המתחרים – הגעתם למקום הנכון. אני מזמינה אתכם לשוטט באתר, להתרשם מפרויקטים שביצעתי לאורך הקריירה שלי ולתאם פגישת היכרות.


ניתן ליצור קשר: בטלפון 054-924-9754 | באימייל yael@yaelcreate.com | או בהשארת פרטים בעמוד "צור קשר"


Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page